Jak długo trwa budowa domu?

Jak długo trwa budowa domu? Na co poświęca się najwięcej czasu? Tutaj odpowiadamy na główne pytania, które najczęściej zadawane są przy budowie domu od podstaw. Wiemy, że budowa domu to ważna decyzja, dlatego poświęć swój czas na przeczytanie tego artykułu.

Jaki jest średni czas budowy domu?

Wszystko zależy od wielkości, projektu i zasobów ekonomicznych osoby, która chce wybudować nieruchomość do zamieszkania. Jeśli jednak dostępna jest odpowiednia działka pod budowę i dostępne są środki finansowe, średni czas budowy może wynieść od 12 miesięcy do dwóch lat. Choć nie wszystkie budowy można uśrednić w ten sam sposób, dlatego opiszemy trzy rodzaje budowy domu i czas, jaki może zająć każda z nich.

Powiązany artykuł: Zakup mieszkania a może budowa domu? Co wybrać?

Średni czas budowy domu

Domy o średnich wymiarach 100 m2 budowy wymagają prac, które mogą trwać średnio od 10 do 14 miesięcy, dodatkowo do tego okresu należy dodać średni przedział 6 miesięcy, który będzie miał miejsce przed pracami i będzie polegał na zarządzaniu procedurami finansowymi i administracyjnymi, które umożliwiają budowę domu. Dom o tych wymiarach może być zbudowany przez 3 lub 4 wyspecjalizowanych pracowników.

Średni czas budowy domu z prefabrykatów

Domy prefabrykowane mają taki sam zakres czasu na procedury finansowe i administracyjne. Prawdą jest, że czas budowy domu z prefabrykatów jest krótszy, ale należy zauważyć, że koszt jest obecnie nadal wyższy, dlatego popyt na domy z prefabrykatów nie jest obecnie tak duży.

Domy prefabrykowane składają się z elementów, które przy pomocy prostego montażu pozwalają szybko skonstruować dom. Elementy te mają na celu przyspieszenie budowy konstrukcji i mogą zmniejszyć nakład pracy nawet o 60 %. Z tego powodu osoby decydujące się na domy z prefabrykatów mogą postawić swoją nieruchomość w okresie od 10 do 12 miesięcy. Prace budowlane zazwyczaj nie przekraczają 6 miesięcy, wliczając w to ostatnie prace wykończeniowe.

Średni czas budowy budynku

Średni czas budowy 6-kondygnacyjnego budynku to 2 lata, ale w tych projektach bierze udział zwykle ponad 20 osób i ciężkie maszyny budowlane