Dlaczego warto kupić mieszkanie z rynku pierwotnego?

Gdy rozważasz zakup nowego mieszkania, w pierwszej kolejności podejmujesz decyzję o tym, na jakim rynku będziesz go szukać – czy na rynku pierwotnym, czy może jednak na rynku wtórnym. Większość osób korzysta z tego pierwszego miejsca. Szacuje się, że ponad połowa Polaków poszukująca dla siebie mieszkań w ogóle nie jest zainteresowana tymi „z drugiej ręki”, co oznacza, że nasze społeczeństwo bardziej ceni sobie nowe nieruchomości. No i trochę racji w tym jest. Jeżeli wybierzesz mieszkania na sprzedaż z rynku pierwotnego, dasz sobie dostęp do poniższych wyjątkowych korzyści.

Brak konieczności poprawek


Nawet jeśli o rynkach wtórnych i pierwotnych nie wiesz jeszcze zbyt wiele, zapewne domyślasz się, że mieszkania z rynku pierwotnego będą mieszkaniami nowymi. No i w samym tym fakcie kryje się wiele dodatkowych własności. Nowe mieszkania są na pewno lepsze od tych używanych choćby pod tym względem, że nie wymagają żadnych remontów czy poprawek – w ogóle praktycznie niczego od ciebie nie wymagają, tak więc jeżeli sam chcesz w nich zamieszkać, możesz to zrobić od razu, przeprowadzając się do nowego mieszkania zaraz po jego zakupie. To naprawdę niezwykła wygoda. Wygoda, za którą dodatkowo się płaci, ale która wyraźnie może umilić życie.

Duża elastyczność


Gdybyś zaczął wynajdywać mieszkania na sprzedaż na rynku wtórnym, szybko zorientowałbyś się w tym, że one nigdy nie mają surowego stanu, a prawie zawsze są w jakiś określony sposób zaaranżowane i wykończone. Niejednokrotnie występują w nich już meble, różnego rodzaju sprzęty czy nawet dodatki. Teoretycznie nowy właściciel mieszkania może się tych wszystkich rzeczy pozbyć i zastąpić je swoimi własnymi, jednakże w ten sposób trochę traci, bo wcześniej płaci za wszystkie elementy wyposażenia mieszkania, gdyż wlicza się je w cenę nieruchomości. Tego po prostu nie da się obejść. No chyba że nie będzie się kupować mieszkań z rynku wtórnego, a wyłącznie te z rynku pierwotnego. Ich surowy stan potrafi być naprawdę bardzo dużą zaletą. Z nowiutkim świeżym mieszkaniem możesz zrobić dosłownie wszystko i od samego początku zaprojektować i zaaranżować je w taki sposób, aby zawsze przyjemnie ci się w nim żyło.

Nowoczesna estetyka


Nie da się też ukryć, że w tym momencie prawie wszyscy zachwycamy się nowoczesną współczesną estetyką budowlaną i to właśnie takimi nowoczesnymi budynkami chcemy się otaczać na co dzień. A jakie mieszkania na sprzedaż trafiają na rynek pierwotny? Na ogół nie te najnowocześniejsze, a właśnie te starodawne, często pochodzące z bardzo starych kamieniczek umieszczonych na wieloletnich osiedlach. Nie dość, że takie miejsca są raczej nieprzyjemne dla oka, to jeszcze do tego bywają niebezpieczne, bo rzadko kiedy są strzeżone. Z kolei osiedla powstające w obecnych czasach prawie zawsze mają swoją specjalną ochronę i liczne udogodnienia. No są ogólnie rzecz biorąc nowocześniejsze i to pod każdym względem. Ta nowoczesność przejawia się nawet w ich wyglądzie. Spędzając czas na takim współczesnym osiedlu, każdego dnia czujesz się znakomicie, bo bliskość estetycznych okolic, ładnie zaaranżowanych parków i innych dekoracji sprawia ci dużą przyjemność i za każdym razem poprawia nastrój.

Tanie użytkowanie


Z jednej strony to, co nowe jest droższe od tego, co używane, ale z drugiej bywa przy tym wszystkim tańsze już podczas samej eksploatacji. Możesz to sobie zresztą przeliczyć. Spróbuj po prostu zorientować się w tym, ile kosztowałby cię miesiąc życia w starym mieszkaniu w kamienicy, a ile miesiąc życia w mieszkaniu zlokalizowanym na nowym super osiedlu. Nowoczesne budownictwo zawsze uwzględnia różne inteligentne rozwiązania, dzięki którym lokatorzy mogą oszczędzać przede wszystkim na rachunkach za wodę, prąd czy gaz. Ty też będziesz mógł to robić, o ile koniec końców postawisz na mieszkania na sprzedaż z rynku pierwotnego i zrezygnujesz z dokonywania jakichkolwiek poszukiwań na rynku wtórnym.